15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İlçe Meydanı'nda program düzenlendi. Kur'an-ı Kerim okunup, duaların edildiği programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka seslenişi sine vizyondan vatandaşlara izletildi.
Programa, Kaymakam Sercan YILMAZ, Belediye Başkanımız Yusuf TEKTAŞ, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanımız Yusuf TEKTAŞ programda yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, bu darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmışlardır. 15 Temmuz gecesi millet eğilmedi Türkiye yenilmedi.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından ikramlar dağıtılarak devam eden program, camilerden sala okunmasıyla sona erdi.

16 Temmuz 2021