TEŞEKKÜRLER OTLUKBELİ

TEŞEKKÜRLER OTLUKBELİ
Sevgili hemşehrilerim, 31 Mart 2024 Tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde; sizlerin yüksek teveccühüyle beraber tekrar Otlukbeli Belediye Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım.
Sizlerle birlikte, geleceğin modern ve kalkınan Otlukbeli’sini birlikte inşa edeceğiz. Doğup büyüdüğümüz bu ilçeye; 7 gün 24 saat hizmet ederek, “ben” değil “biz” diyerek, el ele, kol kola, gönül gönüle, ilçemizin çıkarları için hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz.
Desteklerini esirgemeyen bütün ülkü ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esarete, dayatmalara ve işgale boyun eğmeyen Türk Milletinin, bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü coşkuyla idrak ediyoruz.
Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, milletimizin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.
Cumhuriyet, milletimizin hürriyet ve istikbâli uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferle sonuçlanması sonrası gelen şanlı bir kazanımdır. Bu vesileyle Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Millete ait olduğu tescillenmiş, ezelden beri hür yaşayan Türk Milleti ebediyen de hür yaşayacağını, büyük bir kahramanlık destanıyla tüm işgalci devletlere ve işbirlikçilerine haykırmıştır.
Egemenliğin, kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği Cumhuriyet ; ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşlik demektir.
Bugün için görevimiz, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü esas almak kaydıyla, küreselleşme sürecini doğru tanımlayıp konumumuzu iyi belirleyerek, ulusal çıkarlarımızı en üst düzeyde korumak, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına dayalı demokrasimizi daha ileri bir seviyeye taşımak, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesini aşmak olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı en kalbi duygularla kutluyor saygılar sunuyorum.
Yusuf TEKTAŞ
T.C. Otlukbeli Bediye Başkanı

Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini dilerim.

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında; darbe girişimine karşı koymak, vatanımızı, birliğimizi ve demokrasinizi korumak adına canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Allah mekanlarini cennet eylesin.

Yüce devletimize, necip milletimize Rabbim zeval vermesin. Sağlıkla, sıhhatle, afiyetle, birlik ve dirlik içerisinde hep beraber nice bayramlara inşaallah. Bayramımız Mübarek Olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlatmasının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rahmet kapılarının sonsuza kadar açıldığı, gönüllerimizin ve ellerimizin dualarla semaya uzandığı bu mübarek gecenin bereketinden nasiplenmeyi, el ele omuz omuza camilerimizi tekrar dolduracağımız günlere sağlıkla ulaşmayı bizlere nasip eyle Allah’ım.
Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Erzincan / Çağlayan beldemizde önceden tuzaklanmış EYP’nin (El Yapımı Patlayıcı) infilak etmesi sonucu yaralanan askeri personellerimize acil şifalar diliyorum.

İlçemiz eşrafından değerli büyüğümüz Ali Sağlam’ın oğlu Halis Sağlam hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Kederli ailesi ve tüm sevenlerinin başı sağolsun.

Başta evlatlarını vatan için şehit veren anneler olmak üzere tüm annelerin  Anneler Günü kutlu olsun.
'Cennet anaların ayağı altındadır.' Annelerinizin kaybetmeden kıymetini bilin...

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümüne ulaşmanın verdiği coşkuyla, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun.


Türk milleti olarak tarih boyunca bağımsızlığımız ve vatanımız için kanımızı döktük. Ama karşımızda hep düşman askeri vardı. En azından kimle savaştığımızı iyi biliyorduk. 15 Temmuz gecesi ise bizden gözüküp halkımızın dini duygularını sömürerek içimize sızan ve şerefli ordumuzun üniformasını giyip Amerika’nın uşaklığını yapan FETÖ cü hainlerin darbe girişimiyle karşı karşıya geldik. Silahsız olarak darbeye karşı mücadele için sokağa çıkan ve “Sen benim askerimsin, gel bu işten dön” diyen vatandaşımızı, tanklarla ezmekten, üstüne kurşun yağdırmaktan ve TBMM’yi bombalamaktan çekinmeyen teröristlere ve onların elebaşına lanet olsun. Darbecilere kurşun sıkıp darbenin seyrini değiştirerek şehadete eren başta Şehit Ömer HALİSDEMİR olmak üzere bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu duygu ve düşüncelerle, o mel’un darbe girişimini 3. Yıl dönümünde lanetliyor, destansı direnişiyle tüm dünyaya örnek olan Aziz Türk Milletinin mensubu olmaktan bir kez daha gurur duyduğumuzu ifade ederek, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise acil şifa ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Otlukbeli Belediye Başkanı
Yusuf Tektaş

Son 24 Saat'te 7 şehit verdik.

Hakkâri Çukurca’da pkk'lı teröristlerle çıkan çatışmada 2 Askerimiz şehit oldu 1 Askerimiz yaralandı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralı Askerimize acil şifalar diliyoruz.Şehit ailelerimize başsağlığı diliyoruz.
Mekanları Cennet Olsun.


“Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.
Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.
Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı düşüncelerden dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz.
Bu duygu ve düşünceler ile Otlukbeli halkımızın, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.